Jak utrzymać się przy diecie, kiedy biegasz na zewnątrz i jest mrózChłodna zimowa pogoda jest idealna do spędzania większej ilości czasu na świeżym powietrzu jako biegacz. W rzeczywistości jest to świetna okazja, aby zacząć biegać jeszcze więcej, ponieważ jest mniej wymówek, aby tego nie robić. Kiedy jednak temperatura spada, bieganie na świeżym powietrzu stawia pewne wyjątkowe wyzwania - zwłaszcza jeśli chodzi o trzymanie się diety. Bieg na świeżym powietrzu spala mnóstwo kalorii i może pomóc Ci schudnąć szybciej niż treningi w pomieszczeniach. Jednak zimą biegacze mają znacznie większe ryzyko, że będą głodni po treningu, ponieważ nie mogą po prostu wypić koktajlu proteinowego lub zjeść miski zupy zaraz po biegu, jak to jest możliwe w cieplejszych porach roku.

Jak trzymać się diety podczas biegania na zewnątrz w zimnej pogodzie

Jeśli chcesz pozostać na dobrej drodze ze swoją dietą, ważne jest, aby zastanowić się, jak poradzisz sobie z jedzeniem nawet wtedy, gdy pogoda nie będzie współpracować. Jest kilka sposobów, które ułatwią Ci trzymanie się diety podczas biegania na zewnątrz w zimie.

- Jedz przed biegiem - Jeśli wiesz, że będziesz chciał coś przekąsić po treningu, zjedz coś przed wyjściem, aby nie skończyło się to zachciankami, które doprowadzą Cię do jedzenia mniej zdrowych opcji później.

- Przynieś ze sobą przekąski - Jeśli to, co zjadłeś przed biegiem, nadal nie wystarcza, zabierz ze sobą przekąski na bieg. Bieganie z jedzeniem może być trochę wyzwaniem, ale ważne jest, aby mieć coś do jedzenia, jeśli jesteś głodny po treningu.

- Mieszaj swoje treningi - Niektóre treningi są lepsze do spalania kalorii niż inne, więc staraj się mieszać swoje treningi, aby nie robić tego samego treningu każdego dnia. Treningi cardio, takie jak bieganie, są świetne do spalania kalorii, ale jeśli robisz ten sam przez cały czas, możesz się znudzić, co może utrudnić trzymanie się planu.

Idealnym sposobem, aby pozostać na tropie swojej diety, nawet podczas mroźnych zimowych miesięcy, jest użycie cyfrowej aplikacji do śledzenia diety i treningów. Zalecamy korzystanie z aplikacji Runners Edge, która jest kompleksowym rozwiązaniem dla wszystkich Twoich potrzeb związanych ze śledzeniem diety i treningów. Dzięki Runners Edge możesz łatwo śledzić zawartość makroskładników (tłuszczów, węglowodanów i białka) oraz mikroskładników (witamin i minerałów). Możesz też wykorzystać aplikację do planowania posiłków i przekąsek na cały tydzień, a także znaleźć świetne przepisy na zdrowe potrawy, takie jak smoothie, sałatki czy batoniki proteinowe.

Zimna pogoda może być świetnym czasem, aby zacząć biegać więcej na świeżym powietrzu, ale niewspółpracujące temperatury mogą sprawić, że wyzwaniem będzie spożywanie wystarczającej ilości kalorii, aby zachować zdrowie. Aby zapobiec niedoborom składników odżywczych i utracie wagi, ważne jest, aby jeść wystarczająco dużo kalorii bez względu na to, jaka jest pora roku. Spożywanie odpowiedniej ilości kalorii i składników odżywczych przed, w trakcie i po treningu na świeżym powietrzu może pomóc biegaczom uniknąć problemów takich jak osłabienie, zmęczenie, a nawet kontuzje, dzięki czemu mogą oni pozostać bezpieczni podczas swoich treningów.

Noś warstwy i upewnij się, że twój sprzęt jest suchy

Kiedy biegasz w zimnej pogodzie, ważne jest, aby nosić warstwy (a jeśli nie jesteś przyzwyczajony do noszenia ich, może być łatwo przeanalizować tę część i nosić zbyt wiele warstw - staraj się zachować prostotę). Kluczem jest noszenie warstwy, która jest ciepła, ale nie za gruba, i którą możesz odkleić, gdy się rozgrzejesz. Jeśli twój sprzęt jest mokry od potu, gdy skończysz biegać, nie tylko będzie niewygodny w noszeniu, ale może również sprawić, że niebezpiecznie zmarzniesz, jeśli go nie zdejmiesz. Jeśli nie masz gdzie wysuszyć swojego sprzętu, możesz go również włożyć do worka na ubrania lub rozłożyć na ręczniku na podłodze.

Mroźna zimowa pogoda jest idealna do spędzania większej ilości czasu na zewnątrz jako biegacz. W rzeczywistości jest to świetna okazja, aby zacząć biegać jeszcze więcej, ponieważ jest mniej wymówek, aby tego nie robić. Jednak gdy temperatura spada, bieganie na zewnątrz stawia pewne wyjątkowe wyzwania - zwłaszcza jeśli chodzi o trzymanie się diety. Upewnij się, że jesz przed biegiem, weź ze sobą jakieś przekąski, noś warstwy i upewnij się, że Twój sprzęt jest suchy, a także śledź swoje jedzenie i treningi w serwisie Runners Edge, abyś mógł pozostać na bieżąco ze swoją dietą - nawet podczas mroźnych zimowych miesięcy.